Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?

0 Comments

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że zużycie paliwa tego rodzaju pojazdu jest niezwykle pokaźne. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać niesamowicie duże rachunki za paliwo. Z tego powodu należy zastanowić się, czy ciężarówka na gaz przyniesie wymierne korzyści i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na sam początek warto wyjaśnić, jakiego typu gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla. Wielu kierowców osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty zamontowania takiej instalacji nie są przesadnie pokaźne, a różnorakie badania twierdzą, że bardzo szybko mogą się one zwrócić – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w samochodach osobowych.

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są różnorakie badania. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością rodem z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest świetnym rozwiązaniem także z tego powodu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje poziom głośności wytwarzany przez ciężarówkę, a także zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.