Czy posiadanie instalacji odgromowej jest obowiązkowe?

0 Comments

Wykonanie instalacji odgromowej to oczywiście czynnik poprawiający bezpieczeństwo. Niektórzy jednak zastanawiają się czy zawsze instalacje odgromowe są konieczne? Z pomocą przychodzi prawo budowlane, gdzie mamy informację o tym, kiedy trzeba instalacje wykonać. Często piorunochron jest konieczna, gdy posiadamy kredyt mieszkaniowy.

Instalacja odgromowa – obowiązkowa czy nie?

Taka instalacja musi pojawić się zawsze na budynkach, które wykonane są z materiałów łatwopalnych takich jak drewno. Obowiązkowo musi się pojawić w momencie, gdy budynek ma ponad 500 metrów kwadratowych użytkowej powierzchni a także przy budynkach większych niż 15 metrów.  Konieczność wykonania takiej instalacji w domu jednorodzinnym jest w momencie, gdy wskaźnik zagrożenia piorunowego na to wskazuje. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Specjalista dokonuje wyliczeń, na podstawie których można dowiedzieć się czy taka instalacja w budynku jest konieczna.

Załóż instalację odgromową i śpij spokojnie

Dlatego warto zgłosić się do specjalistycznej firmy i zwrócić się z prośbą o poradę. Firma http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to na pewno będzie świetnym wyborem. Każdy może także zdecydować się ewentualnie na wykonanie takiej instalacji niezależnie czy będzie miał obowiązek czy nie. Instalacja tego typu oczywiście będzie zwiększać bezpieczeństwo. Trzeba indywidualnie zdecydować czy chce się wykonać instalacje i jednocześnie ponieść koszty z nią związane.