Czy Twój samochód może wybrać się do spa?

0 Comments

Poprzez odpowiednią pielęgnację samochodu i dbanie o jego wygląd, można znacznie wydłużyć czas jego używalności, a także dłużej utrzymać jego wartość. Do tej pory pielęgnacja samochodu kojarzyć się mogła z wizytą w myjni i u mechanika, który wymieniał czy też odświeżał zużyte część i podzespoły. Aktualnie na rynku rośnie popyt na spa dla samochodów – warsztaty, które skupiają się na najdrobniejszych detalach, aby auto było sprawne i odpowiednio się prezentowało. Od czasu do czasu, zwłaszcza panie, lubimy wybrać się do spa. Mamy tam możliwość spędzenia miło czasu i skorzystania z zabiegów i udogodnień, które poprawią nasz wygląd i samopoczucie. Podobny efekt, dla nas i naszego pojazdu może dać wizyta w car spa w Gdańsku.

auto detailing w gdańsku
Ten samochód z pewnością jest dopieszczony przez właściciela i nieraz był w car spa.

W jakim celu korzysta się ze spa dla samochodów?

Z pozoru car detailing może wydawać się po prostu kolejnym określeniem myjni. Nic bardziej mylnego. Oczywiście w salonach car spa myje się auta, jednak w porównaniu do tradycyjnej myjni, jest to mycie o wiele bardziej szczegółowe i precyzyjne. Elementy samochodu są czyszczone z ogromnym pietyzmem i z użyciem specjalistycznych preparatów, które nadają im trwałego blasku. Właściwie przeprowadzone zabiegi pozwalają długotrwale zakonserwować samochód i zabezpieczyć go przed potencjalnymi przyszłymi rysami. Oferta serwisów zajmujących się auto detailingiem zazwyczaj pozwala odświeżyć nie tylko powłokę zewnętrzną pojazdu, ale także jego wnętrze – łącznie z tym co znajduje się pod maską.

Jakie usługi oferują punkty car spa?

Lista usług, z których można skorzystać w salonie car spa jest bardzo szeroka. Znaleźć tutaj można zarówno podstawowe, powszechnie spotykane usługi, jak i te bardziej skomplikowane. Do podstawowych, i zarazem tańszych elementów oferty serwisów zaliczyć można mycie auta, nabłyszczanie, woskowanie, a także odkurzanie czy odświeżanie powietrza wewnątrz samochodu poprzez ozonowanie. Już po tego typu zabiegach samochód powinien wyglądać schludnie i cieszyć oko.

auto detailing w gdańsku
Pasjonaci motoryzacji chętnie korzystają z usług car spa.

Dla bardziej wymagających klientów, liczących na coś ekstra, warsztaty car detailingowe mają jeszcze bardziej rozbudowane menu. Przykładowo można skorzystać z ceramicznej powłoki nakładanej na karoserię. Tego typu zabieg zabezpiecza lakier przed drobnymi uszkodzeniami, promieniami UV czy też solą drogową. Powłoka taka może utrzymywać karoserię samochodu w dobrej kondycji nawet do 5 lat, warto też dodać, że zazwyczaj do tej usługi dodawany jest kilkuletni okres gwarancyjny. Inną ciekawą pozycją w ofercie car spa może być nałożenie tzw. niewidzialnej wycieraczki. Jest to specjalny płyn nakładany na przednią szybę, który przyspiesza proces spływania z niej wody. Ponadto w ramach car spa można całkowicie odświeżyć wnętrze auta – piorąc i dokładnie czyszcząc wszystkie elementy i dezynfekując cały środek.

Gdzie szukać salonów car spa?

Z racji tego, że zainteresowanie i popyt na usługi car spa rośnie, powstaje coraz więcej tego typu salonów. Odpowiedniego punktu usługowego najlepiej szukać w sieci lub rozejrzeć się po okolicy. Przed wizytą w takim salonie warto zrobić mały rekonesans. Poznać ofertę, cennik i opinie klientów. Jeśli warsztat car detailingu znajduje się w naszej okolicy, dobrym pomysłem może być wizyta tam i rozmowa z przedstawicielem firmy. Wtedy nabieramy pewności, że powierzamy auto w dobre ręce, a usługodawca ma pełną świadomość co do oczekiwań klienta.

To już nasz drugi wpis z serii auto detailingu. Pierwszy znajdziesz tutaj: http://alpaczki.pl/czym-jest-auto-detailing/