HDS co to takiego? Czy niezbędne są uprawnienia HDS?

0 Comments

HDS to skrót który wywodzi się z branży budowlanej. Te uprawnienia stanowią podstawę wszystkich prac na budowie, gdyż bez nich, nie ma opcji transportowania maszyn wszelkiego rodzaju, a także materiałów budowlanych, bowiem nie wszystko jesteśmy w stanie przewieźć za pomocą samochodu z przyczepą.

Czym zatem dokładnie jest HDS Kraków i jakie konkretnie musimy mieć kursy by móc nic kierować?

HDS czy jest?

Skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Takowe pojazdy mają niekończące się możliwości, jeśli chodzi o przenoszenie różnego rodzaju materiałów, co zrewolucjonizowało transport ciężarowy.

Prawie zawsze w trakcie transportu materiałów budowlanych potrzebować będziemy pojazdów HDS, ponieważ większe gabaryty stanowią dla pracowników ogromną przeszkodę,a niestety nie na każdej budowie jest żuraw. Kolejny atut jest taki, że dzięki HDSom przetransportować można zupełnie każdą rzecz.

HDS ma wiele zastosowań, które pomagają osobom z każdej dziedziny gospodarki.

Uprawnienia HDS

Żeby móc prowadzić hydrauliczny dźwig samochodowy należy posiadać specjalne uprawnienia.

Kursy HDS pozwalają nam na prowadzenia tego typu pojazdów, co otwiera znacznie większe możliwości na rynku pracy. Kurs HDS składa się z dwóch części – praktycznej a także teoretycznej. Następnie przechodzimy\ do egzaminu, który ma miejsce pod czujnym okiem Urzędu Nadzoru Technicznego. Aby zacząć kurs trzeba:

  • mieć skończone 18 lat
  • mieć prawo jazdy kategorii C
  • mieć prawidłowy wzrok i ogólny dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi

Gdzie znaleźć usługi transportowe obejmujące HDS?

Usługi HDS w miastach takich jak Kraków, Wrocław lub Warszawa są łatwo dostępne. Transportowanie materiałów budowlanych na terenach większych polskich miast, jest dobrze zorganizowany a dzięki temu jest opcja wynajęcia takowych maszyn na potrzeby prac.

Należy tylko kompleksowo rozejrzeć się na rynku, przeczytać na stronach internetowych opinie i w taki sposób odnaleźć ofertę idealną dla siebie .