Hurtownia budowlana – podstawowe wyposażenie

0 Comments

Branża budowlana rozkwita się bardzo szybko. Popyt na usługi budowlane nie zmniejsza się, a przedsiębiorstw oferujących swoje usługi w tej gałęzi ciągle przybywa. Aby podołać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie powinny bardzo starannie zaplanować swój asortyment. Najlepiej dla klienta byłoby, gdyby mógł on całościowo zaopatrzyć się w materiały niezbędne do budowy domu – od klasycznej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni.

Oczywiście poszukując odpowiednich materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, należy zwracać także uwagę na cenę. Budowa domu z pewnością nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każdy grosz. Dlatego warto rozejrzeć się na rynku budowlanym i znaleźć właściwą hurtownię, która posiada pełen asortyment, dobrej jakości materiały budowlane a także rozsądną cenę. Te wszystkie punkty sprawią, że trudne zadanie jakim jest budowa własnego domu, stanie się choć odrobinę łatwiejsze.

Z czego zbudowany jest dom?

Wiele ludzi musi podjąć istotną, życiową decyzję jaką jest budowa lub kupno własnej nieruchomości. Kiedy już podejmą decyzję o budowie, oprócz wielu formalności muszą zmierzyć się ze znalezieniem dobrych fachowców oraz zakupem potrzebnych materiałów budowlanych. Istotne, aby nieruchomość od samego początku powstawała z odpowiednich, wytrzymałych produktów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez lata. Po postawieniu domu nowy właściciel na pewno chciałby mieć możliwość się do niego wprowadzić i bezproblemowo mieszkać, zamiast martwić się o ewentualne poprawki i następne remonty. Dlatego już w momencie planowania zakupów warto znaleźć odpowiednią hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie miał możliwość kompleksowo się zaopatrzyć? Jakie materiały są potrzebne przy stawianiu fundamentów? Najważniejsze z nich to: cement, piasek, stal zbrojeniowa, bloczki betonowe.

Oczywiście, nie można także zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Z każdym kolejnym etapem budowy domu takich materiałów będzie znacznie więcej. W kolejnych krokach potrzebne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest naprawdę obszerna i o ile beton można zamówić w specjalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można kupić w hurtowni budowlanej. Trzeba też pamiętać o zapewnieniu transportu kruszyw w Legionowie na zakończenie budowy.

Wykończenie wnętrza domu – najistotniejsze materiały

Kiedy uda się zakończyć podstawowy etap budowy domu, dostaniemy wszelkie pozwolenia a także niezbędne przyłącza zostaną już podłączone można przejść do kolejnego etapu czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najdroższy etap stawiania nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od kupionych produktów oraz wizji właścicieli.

Niektórzy starają się od razu wykończyć całość i dopiero wówczas wprowadzić się do takiego domu, inni z kolei robią to etapami remontując poszczególne pomieszczenia już po zamieszkaniu. Materiały potrzebne przy wykańczaniu domu także można kupić w dobrej hurtowni budowlanej, są to: farby, podłogi, armatura łazienkowa, płytki, listwy, grzejniki. Oczywiście ta lista niezbędnych materiałów jest o wiele dłuższa i zawiera ona zarówno materiały, przy których niezwykle istotna jest trwałość jak np. podłogi a także takie, przy których nie jest ona potrzebna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie można kupować produkty budowlane?

Chcąc zaopatrzyć się w produkty budowlane zazwyczaj możemy wybrać jedno z trzech rozwiązań: sklep budowlany, hurtownia budowlana lub market. Z całą pewnością każde z tych opcji ma swoje wady i zalety, które warto starannie rozważyć. Market budowlany ma bardzo rozbudowany asortyment, ale nie zawsze można znaleźć tam materiały renomowanych producentów. Zazwyczaj też jakość obsługi klienta jest niższa niż w sklepie. Hurtownia natomiast, oferuje trochę mniejszy wybór niż market, ale znacznie bardziej dba o jakość obsługi klientów, częściej także możemy liczyć na fachową radę. Jeśli chodzi o sklep budowlany to jego zasadniczą korzyścią jest to, że można go znaleźć w mniejszych miejscowościach jak np. Kartuzy. Często market, czy hurtownia zlokalizowane są w dużych miastach. Niestety minusem sklepu budowlanego jest to, że możemy napotkać tam zdecydowanie wyższą ceną oraz mniejszym wyborem. Sklepy budowlane często mają dobrą jakość produktów i często służą fachową radą.

Dlatego wybierając dobre źródło zaopatrzenia warto zrobić rozeznanie w okolicy, a także sprawdzić dostępność potrzebnych produktów. Jeżeli nieruchomość położona będzie w niewielkiej miejscowości, w której nie ma odpowiedniego miejsca gdzie można zakupić materiały, warto pojechać do dużego miasta. Budowa domu jest inwestycją na lata, z tego powodu warto zadbać, aby materiały z jakich będzie wybudowana były bardzo dobrej jakości.