Jak się zachować podczas stłuczki na parkingu?

0 Comments

Niewątpliwie kolizja na parkingu to jedna z bardziej kłopotliwych dla posiadacza samochodu sytuacji. Jak zachować się, gdy bezmyślnie najedziemy na inny samochód? Czy do takiej stłuczki warto zadzwonić po policję? W jaki sposób przebiega usuwanie wgniotek w Krakowie w wyniku takiej kolizji?

Stłuczka na parkingu – co można zrobić?

Niewątpliwie stłuczka na parkingu jest jedną z częstszych sytuacji drogowych. Pomimo że powstałe w jej wyniku szkody zwykle nie są wielkie, ich zlikwidowanie może słono kosztować kierowcę. Do kolizji na parkingach najczęściej dochodzi w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa, niezbyt ostrożnego włączania się do ruchu a także próby wjechania w zbyt wąskie miejsce parkingowe. Jak uniknąć stłuczki? Zacznijmy od tego, że trzeba stosować się do pionowych i poziomych znaków drogowych, wskazujących kierunek jazdy oraz informują o pierwszeństwie przejazdu. Gdy na parkingu brakuje takich oznaczeń, należy kierować się zasadą „prawej ręki”. Zgodnie z nią pojazd po prawej stronie kierującego ma pierwszeństwo. Czy zdajesz sobie sprawę, że do stłuczki na parkingu najczęściej dochodzi podczas cofania. Kierowca, wyjeżdżając z miejsca parkingowego, ma ograniczone pole widzenia co skutkuje tym, że może nie zauważyć auta, które się zbliża. W tej sytuacji łatwo o wypadek. Kto jest winnym kolizji? Winnym zdarzenia będzie auto włączający się do ruchu. Pamiętaj, że zachowanie szczególnej ostrożności nie zawsze wystarczy. W związku z tym warto jest poprosić pasażera o pomoc.

Jak się zachować po takim zdarzeniu?

W sytuacji, gdy jednak na parkingu uszkodziłeś sąsiedni samochód, poczekaj na jego właściciela bądź zostaw mu dane kontaktowe. Ucieczka z miejsca zdarzenia nie jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na to, że grożą Ci poważne konsekwencje – zarówno karne i ubezpieczeniowe. Przepisy jednoznacznie wskazują, iż uczestnicy stłuczki na drodze nie powinni oddalać się z miejsca wypadku.