Jakie pompy mają zastosowanie

0 Comments

Tłokowe pompy – co należy o nich wiedzieć?

Pompy tłokowe to są pompy wyporowe której elementem roboczym jest tłok poruszający się w cylindrze w ruchu posuwisto-zwrotnym. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów pomp tłokowych. Warto też nadmienić o zaletach pomp tłokowych, którymi są możliwość pompowania gęstych cieczy. Natomiast do ich zastosowań należy transfery:

  • Ściernych a także palących płynów, takich jak kwasy winowe oraz osady,
  • Gorącej cieczy o temperaturze 100°C
  • Klejących płynów,
  • Gęstych i zamulonych cieczy.

Jednakże warto mieć w pamięci że pompy takie potrzebują dobrej pielęgnacji, a czasem naprawa pomp będzie potrzebna.

Pompy wodne – co należy o nich wiedzieć?

Nie da się ukryć, że przez stały dostęp do wody jesteśmy w stanie w normalny sposób funkcjonować każdego dnia. Bardzo często aby mieć dostęp do wody wymagane jest użycie pompy, która doprowadza wodę do domu a także ogródka. W sklepach znajdziemy dużo typów tych urządzeń. Pompy wodne mają zastosowanie w wielu typach instalacji, są one używane między innymi do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej i brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych. Aczkolwiek o pompy wodne trzeba dbać, oraz należy liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być potrzebna.

Pompy hydroforowe- co należy o nich wiedzieć?

Pompy hydroforowe, które nazywane są także pompami hydroforowymi, są ciekawą alternatywą dla pomp głębinowych. Stosuje się je wtedy, gdy lustro wody znajduje się dość wysoko natomiast sama instalacja wodociągowa powinna być zamontowana tanio. Te pompy samozasysające są chętnie wybierane są do zasilania domków letniskowych, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto modele które są wydajniejsze z powodzeniem można wykorzystywać też w celach przemysłowych bądź do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Pamiętaj, aby odpowiednio o nią dbać a także ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być wymagany.

Pompy wtryskowe- co warto o tym wiedzieć?

Ten rodzaj pompy jest to w większości stosowna do hydraulicznego wtrysku paliwa. Jednakżę poprzez ich minusy nie są one zbyt często wykorzystywane.

Pompy zębate – co należy o nich wiedzieć?

Pompy zębate charakteryzują się ogromnie trwałą konstrukcją o przedłużonej eksploatacji. Czy wiesz że zdecydowana większość modeli pomp zębatych jest dostępna z przyłączami w linii prostej czy też pod kątem 90 s.. Pompy są tak zaprojektowane żeby nie były w posiadaniu części gumowych, mające styczność z tłoczonym medium. Jeśli chodzi o ich zastosowania to znajdują one je między innymi w przemyśle cukierniczym, naftowym, lakierniczym, farmaceutycznym czy też chemicznym. Generalizując pompy zębate możemy znaleźć jeszcze w wielu innych gałęziach przemysłu. Pompy potrafią pracować zarówno z cieczą której temperatura jest wysoka jak i perfekcyjnie nadają się do tłoczenia smoły.

Pompy wirowe- co należy o tym wiedzieć?

Dzięki zwartej konstrukcji, łatwemu użytkowaniu oraz wysokiej wydajności, pompy mają wiele zastosowań w szeroko pojętym przemyśle i budownictwie. Mogą one z pełnym sukcesem pompować wodę ale także i ścieki. Przez to takie pompy są chętnie montowane w przemysłowych systemach kanalizacji ściekowej jak i instytucjach i obiektach użytku publicznego. Dodatkowo należy dodać że te pompy są wysoce odporne na bardzo intensywnie eksploatację. Pompy wirowe takżę mogą służyć do pompowania ścieków komunalnych ale też do osuszania zalanych pomieszczeń. Poza tym takie pompy znajdują zastosowanie też w innych branżach, czyli energetyce, rolnictwie oraz górnictwie.

Pompy nurnikowe – co należy o nich wiedzieć?

Ten rodzaj pompy możemy wykorzystać w większości w ciężkich warunkach, bo one zapewniają ciągłość pracy. Swoje główne zastosowanie znajdują w  przepompowywaniu wyjątkowo zabrudzonej cieczy. Jednakże ten typ pompy dobrze poradzi sobie także z czystą cieczą. W dzisiejszych czasach profesjonalne pompy nurnikowe głównie wykorzystuje się do zasilania aparatów procesowych, albo do zatłaczania wody złożowej na którą mówi się solanka.