Jakie są promocje bankowe?

0 Comments

Banki coraz częściej proponują promocje, żeby zachęcić odbiorców do utworzenia nowego konta osobistego lub dobrania karty kredytowej. Często zdarzają się również promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. W momencie gdy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo opłacalne.
Tekst został napisany w oparciu o informacje z bloga finansowego jakdorobic.pl.

Na jakie produkty banki oferują promocje

Najpopularniejszymi promocjami są te które dotyczą otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego używania go. Zazwyczaj benefitem za to jest pewna suma lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednakże nie sprowadzają się tylko do tego, co raz można się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, jakie możesz dostać, są dużo bardziej korzystne niż za założenie zwykłego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Możesz również znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Nagrodą tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie musisz spełnić warunki?

Zwykle banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do skorzystania z promocji jest wyrażenie różnych zgód marketingowych. Znaczy to, że banki lub firmy ,które posiadaj z nimi umowę będą mogły dzwonić do Ciebie w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym można się spotkać, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta konkretną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Jeśli potrzebne są regularne wpłat,y najwygodniejszym sposobem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być dokonanie płatności kartą na określoną kwotę. Nieistotne jak dużo będzie transakcji, ostateczna kwota liczona razem musi tylko wynosić minimum zapisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest uiszczenie określonej liczby płatności kartą. do poprzedniego punktu, nie ma znaczenia na jaką kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich liczba. 

Coraz częściej banki oczekują również transakcji wykonanych telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, ale trzeba dysponować odpowiednim telefonem mającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest identyczna, powinno się wykonać podaną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość sprawdzić, czy Twoje konto na pewno jest aktywne i włączyć kartę debetową.

Co zyskujesz korzystając z promocji bankowej?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub vouchery. 

Im warunki promocji są łatwiejsze do spełnienia, tym zazwyczaj nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy otrzymać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych marek. Spotykane są również bony paliwowe lub vouchery na usługi internetowe takie jak np. Spotify. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.