Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

0 Comments

Karoseria to jeden z najbardziej wrażliwych i eksponowanych elementów samochodu. Z racji tego, że lakier zajmuje calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety na porządku dziennym. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O lakier, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

Rewitalizacja lakieru samochodowego – sprawdź czy jej potrzebujesz

Karoseria samochodu jest też narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Utlenia się ona, co w konsekwencji może skutkować pojawieniem się korozji.

Czasem nawet auta, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Bywa, że odpryski są mikroskopijne. Dlatego warto raz na kilka miesięcy zbadać lakier oglądając auto ze wszystkich stron przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla ludzi dbających o stan swoich aut. Jest to rozwiązanie skuteczne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych miejsc.

Jak odświeżyć swoją karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo skrupulatny sposób odnawiają lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Stosowane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona w podobny sposób co szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg działań, których zadaniem jest maksymalne odświeżenie naszych samochodów.

Dla przykładu, na maskę można nałożyć ochronną folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci najczęściej dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Co daje wizyta w salonie car detailingu?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda estetycznie. Również jego cena jest wyższa kiedy jest on zadbany.

Wizyta w warsztacie, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże uzyskać odpowiedź na wiele niepewności. Fachowiec zbada stan lakieru w aucie i zaleci najlepszy sposób konserwacji.