Rodzaje wierteł stomatologicznych

0 Comments

Nie można zaprzeczyć, że w ostatnim czasie coraz mniej czynników składania kogokolwiek do olbrzymiego strachu przed dentystą. Jest tak dlatego, że większość dentystów stosuje niezwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, które sprawiają, że leczenie przebiega bardzo sprawnie. Podstawowymi narzędziami pracy dentysty są wiertła dentystyczne. Dobrze będzie wyjaśnić nieco więcej na temat tego, co oferują te ciekawe akcesoria stomatologiczne – chociażby jeśli chodzi o zastosowanie czy dostępne na rynku typy takich urządzeń. Rodzaje ich są bowiem bardzo różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – modele

Można wymienić trzy podstawowe rodzaje, które wpływają na zastosowanie oraz szereg zadań akcesoriów stomatologicznych, o których mowa w tym tekście-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Mamy na przykład wiertła diamentowe, które są najwyższej jakości. Wykorzystuje się je nade wszystko do usuwania próchnicy, ale także pracy na najtwardszych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć również o rozwiązaniu, jakim są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – gwarantują one najwyższą precyzję oraz znakomitą efektywność. Cechuje je trwałość i wydajność. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują stosunkowo wolno i odpowiadają między innymi za zagłębienia retencyjne.

Dlaczego wiertła dentystyczne są tak popularne?

Nie bez powodu wiertła stomatologiczne są podstawowymi narzędziami pracy każdego dentysty. Nade wszystko z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów sprawdzą się praktycznie w każdym zabiegu. Poza uniwersalnością charakteryzuje je również wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym fachu. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia wszechstronne, zaawansowane technologicznie i niezwykle godne uwagi. Każdy stomatolog musi takowe posiadać.