Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

0 Comments

Bezsprzecznie transport lądowy jest najważniejszą gałęzią gospodarki narodowej. Transport determinuje to jak rozwija się gospodarka w każdym regionie. Dlatego właśnie usługi transportowe, czy to pomorskie czy też podlaskie województwo są ważne. Zauważ, że jak nie ma możliwości dostarczenia surowców jak też wywozu gotowych już produktów, może to uniemożliwić działanie każdej fabryki.

Drogi i województwo pomorskie – co warto o tym wiedzieć?

Łączna długość ekspresówek i autostrad w województwie pomorskim to 169 km. Warto również dodać, że drogi w województwie pomorskim są naprawdę rozwinięte. Wiesz, że ich długość to 1,8 tysiąca kilometrów? To się przekłada na średnią gęstość rzędu 10 km na 100 km2 jest to 5 pozycja w naszym kraju. Ta modernizacja sieci dróg sprawiła, że liczba wypadków samochodowych jest o wiele mniejsza niż była. Pamiętaj także, że samorząd województwa wspomaga jeszcze gminny oraz powiaty w modernizacji na drogach mniejszego szczebla.

Co warto wiedzieć o drogach w województwie pomorskim

Oprócz powyższego wyjątkowo dobrze rozwinięta jest też kolej w pomorskim, która ma aż 1,2 tys. km. Dzięki licznym inwestycjom prowadzonym przez samorząd stan infrastruktury kolei się poprawia. Samorząd w pomorskim, jako pierwszy w Polsce postanowił wybudować nową linię kolejową jest to linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Linia ta jest punktem zwrotnym zarówno w transporcie, a także gospodarce obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy województwa pomorskiego najchętniej w Polsce używa pociągów. Warto wspomnieć, że szybko rozwija się Port Lotniczy.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego