W jaki sposób poradzić sobie z problemami z wtryskiwaczem?

0 Comments

Kierowcy, którzy posiadają samochody z silnikiem Diesla oraz z układem Common Rail chętnie znajdują ciekawostki które dotyczą takich mechanizmów, bo są świadomi właściwa eksploatacja i użytkowanie diesla może sprawić, iż usterki wystąpią znacznie później, niż w przypadku niewłaściwego stylu jazdy. Sprawdź nasz artykuł aby zobaczyć jak obserwować problemy z wtryskiwaczem, i jak wygląda prawidłowa regeneracja wtryskiwaczy

Jakie są objawy awarii wtryskiwaczy??

Podają one paliwo,które jest zapalane za pomocą powietrza sprężonego przez tłok. Warto pamiętać, że na zimnym silniku konieczne jest pośrednictwo za pomocą świecy żarowej. Sterowaniem wtryskiwaczami zajmuje się komputer, który dokładnie wie, jaką dawkę paliwa musi on dodawać. Wszystko zależy od stylu jazdy oraz momentowego zapotrzebowania na moc.

Taki układ działa wyśmienicie a także zapewnia nam znakomite osiągi czy też wysoką kulturę pracy. Problem pojawia się w tym, że nie zawsze pracuje on w perfekcyjnych warunkach. Najczęstszym powodem awarii wtryskiwaczy jest złej jakości paliwo. 

Gdy właściciel samochodu nie pamięta o terminowej wymianie filtra, tankuje olej napędowy niewiadomego pochodzenia, jest możliwość wystąpienia problemów z wtryskiwaczem. 

Z wyżej wspomnianych powodów wtryskiwacz z czasem zaczyna się brudzić, aż całkowicie się zapychają. Usunięcie wszystkich osadów jest nieprawdopodobne bez oczyszczenia mechanicznego. Ponadto  wszelki problemy z wtryskiwaczami zdarzają się zwykle przy sporym przebiegu, najczęściej o wartości powyżej 150 000 km. Jednakże to nie jest regułą. 

W jaki sposób pielęgnować wtryskiwacze?

Posiadaczy aut bez wątpienia ucieszy fakt, iż wtryskiwacze posiadają odporność na błędną eksploatację pojazdu, którą jest dynamiczna jazda. Oczywiście to nie oznacza, że właściciel samochodu nie musi pracować nad swoimi złymi nawykami — inne podzespoły w samochodzie nie są aż tak odporne. Aby wydłużyć żywotność tych podzespołów, przydatne jest ich czyszczenie zapobiegawcze, a także doraźne. Kierowca jest zobowiązany do kontroli stanu spryskiwaczy a także wykonać taki zabieg w momencie gdy pojawią się pierwsze zabrudzenia. Uważaj jednak w przypadku, gdy nie posiadasz odpowiednich umiejętności, ponieważ łatwo możesz zapowietrzyć układ paliwowy.

Czy można prowadzić samochód jeżeli wtrysk jest uszkodzony

Mechanicy często słyszą zapytanie o to, czy jest możliwość jazdy samochodem który ma uszkodzony wtrysk. Z pewnością jazda takim samochodem jest bardzo kłopotliwa. 

Można także nadmienić że zastanawiające odgłosy wtryskiwaczy są spowodowane zawieszonym wtryskiem silnika diesla. Z jakiego powodu taki stan rzeczy uważany jest osoby zajmujące się mechaniką jako ryzykowne? Na zawieszenie się wtrysku mają wpływ zgromadzone w nim syfy. Jeśli na iglicy oraz dyszy rozpylającej tkwią osady czy tez nagary. Z pewnością sama iglica nie ma ja działać w zgodzie swym powołaniem, a wówczas wtryskiwacz ulega zacięciu bez związku z pozycją, w której jest. Stąd już niedługa droga do problemów z wtryskami, ponieważ zawieszenie wtrysków w pozycji otwartej powoduje,że przepływ oleju napędowego nie ogranicza się barierą wtryskiwacza.

Najczęściej występujące problemy z wtryskami

Nie da się ukryć, że uszkodzony wtryskiwacz oraz objawy, jakie silnik musi znosić w związku ze stukającymi wtryskami, znacznie nadwyręża działanie jednostki napędowej. Następny problem, z jakim czasem muszą się zmierzyć użytkownicy to lejące wtryski. Jakie szkody mogą uczynić w naszym aucie? Najczęściej w wyniku nieszczelnych wtryskiwaczy dochodzi do pęknięcia głowicy, gdyż jej temperatura staje się zbyt wysoka.