W jaki sposób wybrać garnitur szyty na zlecenie?

0 Comments

Właściwie skrojony strój to połowa sukcesu w stosunkach międzyludzkich. Kiedy dobrze się prezentujemy korzysta na tym nasze ego oraz humor. Zadbany i elegancki wygląd to także przejaw naszego respektu dla drugiej osoby. Właściwie dopasowany garnitur podkreśla posturę mężczyzny, a także może tuszować pewne jej wady. Garnitur na miarę to świetne rozwiązanie dla zwracających uwagę na dobrą prezencję mężczyzn. A jak wygląda proces szycia(e) garnituru na miarę?

Co trzeba zmierzyć przed zleceniem szycie(a) garnituru?

Kiedy zdecydujemy się na garnitur na miarę, wskazane będzie pobranie potrzebnych wymiarów. Fachowiec, który będzie dla nas przygotowywał kostium musi wiedzieć jakie wymiary ma mieć góra garniturumarynarka, a jaką(ie) . Odpowiednie pobranie miar to podstawa sukcesu – wszystko ma pasować perfekcyjnie. Nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniu się czy za krótkich rękawach lub nogawkach. 

Metoda według której zostaną zdjęte wymiary zdefiniuje finalny wygląd garnituru. W związku z tym ważne jest aby wszystko zmierzyć bezbłędnie. Pobierając wymiary na garnitur należy wyposażyć się w metr krawiecki(ą), osobę do pomocy i można przechodzić do rzeczy. Wszystkie części ciała, które będą mierzone powinny być rozluźnione. Do mierzenia powinno się stanąć boso, najlepiej w samej bieliźnie. Zaczynamy od wzrostu. Potem schodzimy do dołu mierząc obwody: klatki piersiowej, brzucha, pasa – tutaj wyjątkowo ważne jest aby nie robić zbędnych ruchów, które mogłyby przekłamać wymiar. Następnie mierzymy biodra, uda, łydkę, biceps przedramię i nadgarstek. Warto pamiętać by obwody mierzyć w najszerszych punktach.

Dobrą praktyką jest także przeprowadzenie pomiaru obecnie znajdujących się w garderobie spodni, koszul i marynarek. Jeśli są one zbyt długie lub zbyt krótkie, trzeba wtedy skorygować uzyskany rezultat pomiaru o określoną wielkość. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do nadgarstka. Podobnie rzecz wygląda z koszulą – jej rękaw powinien kończyć się wraz z nadgarstkiem. Spodnie należy zmierzyć z dwóch stron: od zewnątrz mierząc szew znajdujący się z boku, a także od wewnątrz – od kroku do końca nogawki. Konieczne jest również wskazanie rozmiaru kołnierza, aby go uzyskać mierzymy obwód na jego wysokości.

Garnitur na miarę to również indywidualne dodatki

Zakup garnituru na miarę daje też właścicielowi możliwość personalizacji stroju. W zasadzie klient bierze udział w całym procesie produkcji. W porozumieniu z producentem wybiera z jakiego materiału ma być uszyty garnitur. Posiada również możliwość dobrania na etapie realizacji zamówienia różnorakich dodatków. Innymi słowy decydując się na garnitur szyty na miarę w odpowiednim salonie można wyrażać siebie poprzez niego. W takiej sytuacji jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia.

Komu zlecić wykonanie garnituru(y|ów) szytych na wymiar

Aby garnitur był zrobiony w należyty sposób i z zachowaniem należytej dbałości o szczegóły, warto zwracać się do krawców o ugruntowanej pozycji na rynku. Zanim podejmie się decyzję warto porozmawiać z profesjonalistą i zwizualizować mu swoje wyobrażenie garnituru. W przypadku problemów z dokładnym pobraniem wymiarów zleceniobiorca z pewnością będzie mógł pomóc. Ogólnie rzecz ujmując warto podejść do tematu z rozmysłem i znać swoje oczekiwania co do efektu końcowego.