Gdzie polecisz z Poznania?

0 Comments

Samoloty stały się jednym z najczęściej używanych środków transportu. I ogromna mobilność i zdolność do pokonywania odległych tras w dosyć krótkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Statkiem powietrznym aktualnie można dolecieć do większości miejsc na świecie. Również w Polsce ruch lotniczy z roku na rok notuje progres. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Lotnisko w Poznaniu – gdzie prowadzi szlak?

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań ma wysokie notowania. Ale w większym(ej) skali jest to raczej lotnisko lokalne. Nijak ma się to do faktu, że wykaz lotów z Poznania jest rozległa(y). Ruszając z Poznania mamy możliwość zobaczyć całą Europę. Lotnisko wykonuje głównie loty do europejskich miast. Jest również możliwość dostania się na Bliski Wschód. Kiedy jesteśmy zainteresowani podróżą w dalsze zakątki Poznań też daje radę. Port ma regularne połączenia z wszystkimi istotnym(i) europejskimi lotniskami. Daje to możliwość wygodnie się przesiadać.+

Jak dojechać na lotnisko?

Lotniska jako ogromne projekty infrastrukturalne są umiejscowione przeważnie na obrzeżach miast. Identycznie wygląda to w Poznaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest właściwa synchronizacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. W okolicach lotniska działają parkingi, gdzie za określoną kwotą można przetrzymać samochód.

Komunikacja publiczna również oferuje dotarcia na lotnisko. Autobusy z centrum miasta kursują na lotnisko średnio 30 minut. Ale w sytuacji gdy lecimy na dłuższe wakacje, potrzebujemy więcej bagażu. Przewożenie wszystkiego w autobusie może być problematyczne.

Dobrą opcją w tego typu sytuacji wydaje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy do niego wejdą. Z bagażami włącznie. Korzystając z tej usługi, możemy liczyć, że taksówkarz odstawi nas pod terminalem lotniczym. W razie chęci można również zlecić usługę w przeciwną stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta jest zwłaszcza komfortowa dla liczniejszych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie wiąże się z wielkimi kosztami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) osób. 

Na co uważać lecąc z Poznania?

Lotniska funkcjonują według dokładnie ustalonych norm. Przed każdym lotem powinno się zapoznać się z wymogami w określonych krajach. Należy posiadać zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli startujemy z Poznania, warto być na lotnisku minimum  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to bezkolizyjnie odbyć bramki bezpieczeństwa, oddać bagaże i bez stresu czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko warto pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy mają zarezerwowane trasy zes sporym wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesne umówienie się z przewoźnikiem pozwala uniknąć stresów. Dobra logistyka pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.