797-PACZKI (797-722-954)

Co i jak?


AWARIA SERWISU !!!  

Jak nadać przesyłkę w serwisie alpaczki.pl?


AWARIA SERWISU !!!

To bardzo proste! :-)

  • Pierwszym krokiem jest wejście na naszą stronę www.alpaczki.pl, gdzie już na samym wejściu powita Was nasza urocza alpaczka.
  • Zdecyduj jaką paczkę chcesz nadać – krajową czy międzynarodową? Spytacie jaka jest róznica, a nasze alpaczki już spieszą z odpowiedzią! W przypadku nadawania przesyłki międzynarodowej potrzebne jest aktywne konto – w takim wypadku prosimy o jego założenie, lub jeśli je posiadasz, o zalogowanie się.
  • Kiedy już poczynisz wszystkie przygotowania związanie z rejestracją, bądź logowaniem czas przejść do rzeczywistego nadawania. W tym celu otwórz stronę główną, gdzie wybierzesz rodzaj przesyłki –  kopertę, paczkę, paletę, opony lub przesyłki niestandardowe.   

Wszelkie informacje odnośnie wymiarów, czy wymogów danego formatu znajdziesz najeżdżając kursorem na zakładkę z wybranym  rodzajem przesyłki.

Nie wiesz jak zapakować opony lub felgi? Nasze alpaczki techniczne przygotowały dokładną instrukcję, którą znajdziecie pod tym linkiem. (https://alpaczki.pl/opony-i-kola-jak-prawidłowo-zapakować)

  • Następnie wybierz kraj nadania i odbioru oraz podaj parametry przesyłki.

Odpowiadając na Wasze pytanie – tak, nasze zagraniczne szwadrony odbiorą paczki również z zagranicy i dostarczą je w wybrane przez Was miejsce w Polsce.

  • W razie potrzeby zaznacz opcje dodatkowe, a następnie wybierz firmę kurierską i kliknij „Dalej”.
  • Teraz musisz podać zawartość paczki oraz wybrać liczbę paczek, ponieważ dana paczka może zostać nadana w kilku sztukach.

W polu „Numer referencyjny” możesz opcjonalnie wpisać dane, które pozwolą Ci później zidentyfikować paczkę, np. w przypadku gdy wysyłasz ich kilka na raz. Może to być również numer faktury lub numer aukcji - wszystko zależy od nadawcy.

  • Następny krok to wypełnienie danych nadawcy i odbiorcy. Jeśli posiadasz już konto nasze alpaczki będą wiedziały, kto zazwyczaj nadaje paczkę, więc dane nadawcy będą automatycznie wypełnione. Pamiętaj jednak, że koniecznie musisz podać numer telefonu oraz adres e-mail.

W przypadku gdy potrzebujesz dodatkowych usług, świadczonych przez nasze alpaczki wybierz je w kolejnym kroku. Opłatę za te usług znajdziesz w tym miejscu. (https://alpaczki.pl/cennik/krajowy)

  • Kolejna bardzo istotną sprawą są listy przewozowe – domyślnie drukuje je nadawca paczki. Jeśli jednak nie masz jak ich wydrukować (później zostanie wygenerowany odpowiedni plik) zaznacz opcję, aby przywiózł je kurier – może to jednak opóźnić jego przyjazd.
  • Wybierz także datę, kiedy chciałbyś, aby kurier pojawił się pod wybranym przez Ciebie adresem w celu odebrania przesyłki. Sugerowana godzina generowana jest na podstawie Twojego kodu pocztowego, ponieważ kurier zazwyczaj w tym czasie przebywa w wybranej okolicy. Należy jednak pamiętać, że jego przyjazd nie jest obowiązkowy, ze względu na nadmiar obowiązków może się nie pojawić danego dnia – dlatego bezpieczniej jest samemu odnieść paczkę do wybranego punktu nadań.
  • Ostatnim punktem jest płatność, która odbywa się przez serwis PayU. Po jej dokonaniu na paczkę należy nakleić dokumenty przewozowe i czekać na kuriera, bądź dostarczyć ją do punktu.