Jakie są rodzaje ubezpieczeń samochodu

0 Comments


Ubezpieczenie OC

OC jest to najbardziej popularna forma ubezpieczenia. NIc zaskakującego z tego powodu, że oc to obowiązek. Przez co posiadacze samochodów mogą przebierać w ofertach ubezpieczycieli. OC trzeba wykupić do momentu zarejestrowania samochodu z uwagi na to, że auto wyjeżdżając na drogę musi być w posiadaniu OC. Istnieje również ubezpieczenie komisowe samochodu. To tylko nazwa potoczna. Kierowcy używają takiego określenia jeśli mówimy o OC krótkoterminowym, którym jest ubezpieczenie OC obejmujące ochroną okres krótszy niż 12 miesięcy.

Ubezpieczenie OC – po co jest nam potrzebne?

Polisa jest nam potrzebna w momencie, w którym będziemy uczestniczyć w wypadku lub kolizji. Z Twojego ubezpieczenia, w przypadku spowodowania kolizji odszkodowanie zostanie wypłacone kierowcy, który ucierpiał. Jeżeli nie masz OC zostanie na Ciebie nałożona kara przez UFG. Według najnowszych dostępnych danych UFG wynika, że wysokość opłaty karnej za brak ubezpieczenia OC uzależniona jest od wielu czynników. Na przykład od brutto wynagrodzenia za pracę, rodzaju samochodu, rodzaju ubezpieczenia,czy też okresu poruszania się bez OC.


Ubezpieczenie AC

Autocasco przeciwnie do OC jest w pełni dobrowolną polisą. Niemniej jednak często sprzedaje się ją w jednym pakiecie z OC. Przepisy nie regulują w żaden sposób stawek AC. AC to polisa, która gwarantuje zwrotu kosztów związanych z uszkodzeniem auta albo nawet jego kradzieżą. Wówczas posiadacz samochodu może spać spokojne, bo nawet gdy w czasie parkowanie jego samochód się uszkodzi, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty.