Kiedy szkolenia BHP są obowiązkowe?

Nie można zaprzeczyć, że szkolenia BHP są niezwykle ważne. Dzięki nim pracownicy danego zakładu mogą przypomnieć sobie mnóstwo zasad odnośnie bezpieczeństwa w miejscu pracy, a co za tym idzie, zapobiec licznym wypadkom. Według kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom szkolenia BHP. Bydgoszcz, na przykład, obfituje w wiele firm świadczących usługi z z tym związane, które dojeżdżają do takich miast, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Rejon ten jest w związku z tym bardzo dobrze zaopatrzony.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Warto wyjaśnić, w jakich konkretnie sytuacjach szkolenia BHP są obowiązkowe – oczywiście tuż po zawarciu umowy o pracę każdy pracownik musi takowe zaliczyć. Warto pamiętać jednakowoż również o okresowych szkoleniach. Termin kolejnych szkoleń okresowych w dużej mierze jest zależny od stanowiska, które piastuje dany pracownik. Kiedy mówimy o robotnikach oraz osobach działających na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP trzeba przejść co roku. Robotnicy, którzy jednak nie ryzykują zdrowiem i życiem, muszą przejść takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to najczęściej pięć lub sześć lat, w zależności od zakresu obowiązków wypełnianych w przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto zorganizować swojej kadrze szkolenia BHP?

Podsumowując, jeśli zatem posiadasz firmę w miejscowości jaką jest Bydgoszcz lub w okolicznych miastach, powinieneś położyć nacisk na zagwarantowanie swoim pracownikom odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle obszerny, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w korzystnej cenie. Z pewnością warto to zrobić, żeby w przyszłości nie mieć problemów z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy dobrze czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji.