Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od zwykłej?

0 Comments

Nie można zaprzeczyć, że logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Trudno wyobrazić sobie normalne życie bez tysięcy ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w produkty i przewożą inne istotne ładunki. Należy tutaj położyć nacisk na ponadczasowe osiągnięcie w transporcie, a mianowicie znacznie rozwinięte chłodnictwo gdańsk.

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu, bowiem już w okolicach 1925 roku, kiedy to pojawiły się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko w dużym stopniu ewoluowało – obecnie nie jest problemem przewożenie nawet najcięższych ładunków w kontrolowanych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.

W związku z tym odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od zwykłej, jest bardzo łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie przyzwoitym stanie, ale na bezproblemowe przewożenie ładunków, które wymagają szczególnej troski termicznej. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów będą tutaj wszelkiego typu mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach jest wiele rozwiązań, które zapewniają pomoc w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy też stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych skromnym silnikiem. Nieustannie stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie ze wszech miar proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na krótkich dystansach.